| Merknaam: | LHTi |
| Modelnummer: | Titaniumstaaf |
| MOQ: | 30 kg |
| Prijs: | $20.00~$30.00/kg |
| Betalingsvoorwaarden: | T/T, , L/C, Western Union, PayPal |
| Toeleveringsvermogen: | 300000 kg per maand |
Titanium Staaf Kwaliteiten Gr2 tot Gr5: Kiezen op Nummer, Niet op Prijs
Een titanium staafpagina die zes kwaliteiten in de titel vermeldt en een prijsband weergeeft, nodigt een koper uit om op kosten te kiezen. Het kwaliteitsnummer is de verkeerde plek om geld te besparen, omdat de nummers verschillende zuurstofgehaltes coderen en dus verschillende sterkte, vervormbaarheid en lasbaarheid. Deze pagina legt uit wat elke kwaliteit daadwerkelijk levert, wat de temperatuurcodes betekenen, en waar een medische claim een ander certificaat nodig heeft dan een industriële.
Wat de Kwaliteitsnummers Veranderen
De commercieel zuivere kwaliteiten zijn hetzelfde metaal met verschillende interstitiële inhoud. Zuurstof is de belangrijkste variabele: 0,18 procent in Gr1, 0,25 in Gr2, 0,35 in Gr3 en 0,40 in Gr4. IJzer stijgt mee. Naarmate het zuurstofgehalte stijgt, klimt de treksterkte van 240 tot 550 MPa en daalt de rek van 24 tot 15 procent. Niets is gelegeerd; de hele ladder is een gevolg van hoe schoon de spons was en hoe de fabriek het heeft gegloeid.
| Kwaliteit | Zuurstof max | IJzer max | Trek / vloeigrens MPa | Rek |
|---|---|---|---|---|
| Gr1 | 0,18% | 0,20% | 240 / 138 | 24% |
| Gr2 | 0,25% | 0,30% | 345 / 275 | 20% |
| Gr3 | 0,35% | 0,30% | 485 / 380 | 18% |
| Gr4 | 0,40% | 0,50% | 550 / 483 | 15% |
| Gr5 Ti-6Al-4V | 0,20% | 0,40% | 895 / 828 | 10% |
| Gr23 ELI | 0,13% | 0,25% | 860 / 795 | 10% |
Gr5 doorbreekt het patroon omdat het een legering is, Ti-6Al-4V, met 895 MPa treksterkte en 828 MPa vloeigrens. Gr23 is dezelfde legering met extra lage interstitiële elementen, 0,13 procent zuurstof, en is de kwaliteit die medische implantatiestandaarden daadwerkelijk erkennen. Een koper die sterkte nodig heeft, kiest Gr5; een koper die vervormbaarheid nodig heeft, kiest Gr1 of Gr2; een koper die een implantaat nodig heeft, kiest Gr23 of een CP-kwaliteit naar F67, niet een Gr2 staaf gecertificeerd alleen naar B348.
De Kwaliteit Zes in de Titel
De titel van deze pagina vermeldt Gr6, en de tabellen hieronder behandelen alleen Gr1, Gr2, Gr5, Gr7 en Gr12. Kwaliteit 6 bestaat wel, als Ti-5Al-2.5Sn, maar het is niet een van de kwaliteiten in de gegevens van deze pagina en het wordt niet als standaardartikel op voorraad gehouden. Als een tekening Gr6 vereist, behandel het dan als een speciale bestelling en verwacht een apart certificaat in plaats van aan te nemen dat het binnen een algemene kwaliteitslijst valt.
Temperatuurcodes: Y, R en M
De producttabel op deze pagina gebruikt de eenletterige codes Y, R en M. Het zijn geen decoratie. Y betekent koudgewalst, wat een strakkere diameter en een helderder oppervlak geeft, maar restspanning in de staaf achterlaat. R betekent warmgewalst, wat zachter is en schaal bevat die verwijderd moet worden. M betekent gegloeid, wat spanning verlicht en de maat stabiliseert ten koste van enige sterkte.
| Code | Betekenis | Wat het doet met de staaf | Het beste voor | Pas op voor |
|---|---|---|---|---|
| Y | Koudgewalst | Hogere sterkte, strakke tolerantie | Kleine diameter, heldere schacht | Restspanning, terugvering |
| R | Warmgewalst | Zachtere, meer schaal te verwijderen | Grote diameter, zwaar materiaal | Behoeft beitsen of draaien |
| M | Gegloeid | Verlichte spanning, stabiele maat | Bewerken, lassen, vormen | Lagere sterkte dan Y |
| Y plus spanningsontlasting | Koudgewalst, daarna laag gegloeid | Tolerantie met lage spanning | Lange slanke onderdelen | Sterkte daalt terug naar M |
| STA op Gr5 | Oplossingsbehandeling en veroudering | Treksterkte richting 1100 MPa | Luchtvaart, hoge belasting | Minder ductiel, moeilijker te snijden |
De keuze komt later in de machinefabriek naar voren. Een koudgewalste staaf die niet spanningsvrij is gemaakt, zal buigen wanneer materiaal van één kant wordt verwijderd, en een lang slank onderdeel dat ervan wordt gesneden, zal na de eerste bewerking bewegen. Voor alles met een strakke rechte oproep, bestel gegloeid, of koudgewalst plus spanningsontlasting, en zeg dat expliciet in plaats van te vertrouwen op de standaard.
Waar de Medische Claim Stopt
De hoofdtekst op deze pagina beschrijft medische titaniumlegeringen voor protheses en geïmplanteerde apparaten, en vermeldt vervolgens ASTM B348 naast F67 en F136. B348 is een industriële staafstandaard en zegt niets over geschiktheid voor implantaten. F67 behandelt bewerkt commercieel puur titanium voor chirurgische implantaten in Gr1 tot Gr4; F136 behandelt Ti-6Al-4V ELI, wat Gr23 is. Een Gr5 staaf naar B348 is geen implantaatmateriaal, hoe goed de chemie ook is.
De tekst vermeldt ook 6Al7Nb en 13Nb13Zr. Dat zijn implantlegeringen gekozen voor een lagere elasticiteitsmodulus dan Ti-6Al-4V, en 13Nb13Zr is helemaal geen ASTM-genummerde kwaliteit. Het zijn legitieme producten, maar het zijn speciale bestellingen, en een koper die ze nodig heeft, moet vragen naar de specifieke standaard en de specifieke mechanische eigenschappentabel in plaats van een generieke medische beschrijving te accepteren.
Diameter, Lengte en Vorm
Drie diameterbereiken verschijnen op deze pagina: 3 tot 350 mm in het attribuutblok, 5 tot 350 mm in de openingsregel, en 0,8 tot 500 mm in de producttabel. Lees ze als het aangeboden voorraadbereik, een herhaling daarvan, en de capaciteit van de fabriek. Lengte is 500 tot 6000 mm of naar wens, en de staaf is verkrijgbaar rond, vierkant of zeshoekig.
Bestelnotities
Vermeld de kwaliteit samen met de standaard, de temperatuurcode, de diameter met zijn tolerantieklasse, het oppervlak, de lengte en de afwerking van de uiteinden, en het certificaat. EN 10204 3.1 met chemie, trekresultaten en het warmtenummer is het normale pakket, en een PMI-controle bij levering is de goedkoopste manier om te bevestigen dat de geleverde kwaliteit overeenkomt met de bestelde kwaliteit.
Het attribuutblok op deze pagina beschrijft het materiaal nog steeds als puur titanium met een dichtheid van 4,51. Dat geldt voor de CP-kwaliteiten en niet voor Gr5, waarvan de dichtheid 4,43 is, dus het blok kan niet worden gelezen als een specificatie voor elke kwaliteit in de titel. De chemie- en trektabellen, plus de kwaliteit op het certificaat, zijn de controlerende gegevens.
Productafbeeldingen
![]()
![]()